پنج شنبه 26 فروردین ماه 1400  
  ورود |عضويت

       پايگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری   پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران  پايگاه اطلاع رسانی دولت  زیرپرتال مدیریت جهادکشاورزی شهرستان های استان اصفهان  سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی - سماک  درگاه خدمات الكترونيكی ايران  استانداری اصفهان  پرتال وزارت جهاد كشاورزی  سامانه کارکنان نظام اداری کشور 

موقعیت جغرافیایی فریدن

چشم انداز به شهرستان فریدن

 

اين منطقه از شمال به شهرستان خوانسار، از جنوب به شهرستان چادگان از  مشرق به شهرستان تیران و از مغرب به بوئین میاندشت و فریدونشهر محدود مي گردد.

ويژگي هاي طبيعي: فريدن منطقه اي است كوهستاني كه اطراف آن را كوههاي مرتفع محاصره نموده است از جمله كوه فردون در جنوب منطقه كه از انشعابات زاگرس مي باشد و دالانكوه كه در شرق شهرستان فريدن واقع و چون ديواري بين داران مركز  و شهرستان چادگان حايل است و گلستان كوه كه در شمال و بين خوانسار و فريدن مي باشد، اغلب كوههاي فريدن عريان و سنگلاخي بوده ولي با وجود اين كوههاي جنوبي از پوشش گياهي خوبي برخوردار است. كوهستاني بودن منطقه و ارتفاع زياد آن از سطح دريا موجب ريزش بارندگي، بويژه بصورت برف گشته كه خود در سر سبزي و رويش گياهان مختلف مؤثر است ومراتع سرسبز و خرمي را بوجود مي آورد كه همين عوامل باعث جذب دامداران ايل بختياري به منطقه مي شود. پوشش گياهي منطقه را گون، گز، كرفس كوهي و درختان پراكنده بلوط تشكيل مي دهند.

 

پست الکترونیک
  نظرسنجي
نظر خود را در مورد سایت فریدن اعلام نمایید

 

تعداد جوابها : 480

عالی : 69%
خوب : 11%
متوسط : 10%
ضعیف : 10%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 88
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 88

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 2264799
Visitors بازديد هاي امروز: 346
Visitors بازديد هاي ديروز: 958

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1400/01/26 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فریدن
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا